Czy warto ogrzewać dom gazem z butli?

O wyborze metody ogrzewania domu decyduje szereg czynników. Każdemu zależy na rozwiązaniach efektywnych i atrakcyjnych cenowo, co obecnie ma ogromne znaczenie z uwagi na szalejące podwyżki. W tym zakresie często mówi się o ogrzewaniu gazem płynnym.

Gaz z butli – czy da się nim ogrzać dom?

Gaz z butli wielu osobom kojarzy się głównie z zasilaniem kuchenek gazowych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w ten sposób można ogrzać cały dom. Wszystko jest kwestią wyboru odpowiedniego zbiornika. Przykładowo w ofercie Amerigas, jednej z najlepszych firm specjalizujących się w dostawach gazu płynnego na polskim rynku, znajdują się zbiorniki o pojemności 2700 l, 4850 l oraz 6600/6700 l. Na potrzeby statystycznego gospodarstwa domowego w zupełności wystarczające okazują się najmniejsze z wymieniowych zbiorników. Nie bez znaczenia jest także to, że w tym przypadku ogrzewanie gazowe z butli nie wymaga pozwolenia na budowę. Nie trzeba się o nie ubiegać, jeśli pojemności zbiornika nie przekracza 7 m3. Oczywiście montaż instalacji należy zgłosić stosownym organom, podlega ona również obowiązkowym przeglądom.

Gaz z butli – jakie są zalety takiego ogrzewania?

Nowoczesna instalacja zbiornikowa służąca do ogrzewania domu jest prosta w obsłudze. Jej montażem i konserwacją zajmuje się dostawca. Użytkownik musi jedynie ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego i zmieniać je w zależności od potrzeb. Ponadto ogrzewanie gazem płynnym jest rozwiązaniem pozostającym w zgodzie z ekologicznymi trendami. Gaz płynny spala się prawie w stu procentach – nie powstają przy tym substancje, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Jest to też bardzo wydajne paliwo – niemniej pod warunkiem, że pochodzi od doświadczonego i sprawdzonego sprzedawcy handlującego wysokogatunkowym paliwem. Zawartość jednego zbiornika wystarczy zarówno do ogrzania domu, jak i podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń takich jak kuchenka czy grill. Gaz płynny jest czystym paliwem, więc utrzymanie urządzeń grzewczych w należytej czystości nie stanowi żadnego problemu.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.