Meble z palet – krok po kroku

1
99

Ochrona środowiska, dla jednych filozofia życia, dla innych dobry uczynek. W obu przypadkach cel jest jeden – dbanie o nasz wspólny świat. Dlaczego więc nie wykorzystać jakiegoś materiału ponownie? Drewniane palety nadają się do tego idealnie. Można z nich stworzyć piękne meble…

Meble z palet

Tanie, trwałe, uniwersalne. Te trzy słowa trafnie podkreślają zalety palet. Skąd je wziąć? Może ktoś ze znajomych w ostatnim czasie budował dom? Warto też zapytać w firmach transportowych lub budowlanych, większych sklepach. Można je wreszcie kupić. Jedno jest pewne, palety nie są towarem rzadkim, więc nie powinno być większych problemów z ich nabyciem.

No dobrze, mamy palety i co dalej? Najpierw mierzymy. Mierzymy pomieszczenie, w którym będzie stał nasz nowy mebel i mierzymy palety. Jeśli ma być to na przykład kanapa, określamy wysokość i szerokość, przymierzamy i upewniamy się, że wymiary mebla będą spełniały nasze oczekiwania.

Drugim krokiem jest obróbka palet

Jeśli nie kupiliśmy gotowych, oszlifowanych palet powinniśmy je wyczyścić, usunąć niedoskonałości i potraktować szlifierką. Powierzchnia powinna być gładka, bez żadnych drzazg i nierówności. Warto mieć masę szpachlową, ponieważ w paletach zdarzają się ubytki i trzeba je uzupełnić.

Potem impregnowanie. Nasze palety zabezpieczamy bezbarwnych impregnatem. To ważne, szczególnie, gdy nasz nowy mebel będzie stał na zewnątrz, na przykład na balkonie. Impregnat zabezpiecza przed pleśnią i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Potem już tylko gruntowanie i najprzyjemniejszy etap – nakładanie farby. Wisienką na torcie jest montowanie palet przy pomocy kątowników lub śrub.

Kanapy, stoliki, półki, kwietniki i inne meble – możliwości jest mnóstwo. Ogranicza nas tylko wyobraźnia…

Zbacz więcej podobnych artykułów na mshouse.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here