W jaki sposób dobrze wybrać biuro nieruchomości?

Prędzej czy później większość ludzi będzie musiała sprzedać swoje mieszkanie. Jedni robią to rzadziej, inni częściej jednak nie ma co ukrywać, że większość osób przynajmniej raz w życiu musi sprzedać swoją nieruchomość. Niektórzy nadal samodzielnie zajmują się sprzedażą mieszkania czy domu, jednak coraz częściej zadanie takie powierza się profesjonalistom, czyli agencji nieruchomości. Jest to mądre posunięcie, ponieważ mając, przy sobie ekspertów będziemy wiedzieli co zrobić, aby sprzedać nasze lokum za dobrą cenę. Samodzielnie możemy mieć problem ze znalezieniem potencjalnych klientów czy też przygotowaniem lokalu pod sprzedaż.

Czym kierować się przy wyborze agencji nieruchomości?

Nie jest, to zadanie tak łatwe, jak się z początku wydaje. Na rynku jest naprawdę wiele agencji nieruchomości, wobec czego decyzja może być dość trudna. Istnieje jednak kilka czynności, jakie możemy podjąć, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wybrać biuro nieruchomości?
Na początek watro zajrzeć na stronę internetową biura i zobaczyć czy przedstawia ono referencje swoich klientów, a jeżeli tak to warto przeczytać, choć kilka z nich. Swoją uwagę należy, skupić na tym, za co klienci chwalą biuro nieruchomości, czy też, jakie jego wady podkreślają. Z reguły już po wyglądzie samej strony internetowej można stwierdzić czy ma, się do czynienia z profesjonalistami.następnym punktem na liście jest sprawdzenie jakie czynności oferuje agencja nieruchomości. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy, aby odciążyła ona nas z większości obowiązków. Jej rola nie sprowadza się już tylko do znalezienia potencjalnego kupca na nasz lokal. Ważne jest czy biuro posiada profesjonalnego fotografa, który wykona odpowiednią naszemu domowi odpowiednią sesję. Nie da się bowiem przecenić potęgi dobrze zrobionych zdjęć. Faktem bowiem jest, że ludzie są wzrokowcami i często już na etapie przeglądania ofert na portalach Internetowych pierwsze, na co zwracają uwagę to właśnie zdjęcia. Z tego powodu warto sprawdzić, czy agencja oferuje usługi fotograficzne oraz na jakim poziomie one stoją. Kolejną rzeczą, którą większość agencji ma w swojej ofercie to urządzanie lokalu pod sprzedaż tzw. home staging. Zasadniczo chodzi tu o to, aby tak urządzić mieszkanie, aby wydało się on o, jak najatrakcyjniejsze potencjalnym kupcom. Istnieje oczywiście jeszcze wiele różnych dodatków, jakie oferują agencję, jednak najważniejszy jest profesjonalizm. Warto zwracać uwagę na opinię o ekspertach, z jakimi współpracuję dane biuro. Na to, jak wygląda ich portfolio oraz referencję.

Zabezpiecz swoje prawa, czyli dlaczego warto zawrzeć profesjonalną umowę?

Ważną, czynnością o której się zapomina, jest profesjonalnie sporządzona umowa. Warto zwrócić uwagę na to, co jest w niej zawarte i czy są to dla nas korzystne zapisy. Powinny znaleźć się w niej obowiązki, jakie będzie miała agencja, najlepiej, aby warunki w ramach współpracy z nami były jak najdokładniejsze. Zawierając, umowę zwrócimy też na wynagrodzenie agencji, tak aby płacić za konkretne wyniki oraz czynności, jakich podejmie się agencja. Ważnym czynnikiem jest też czas trwania umowy, którą zawieramy z biurem.

Wybierając, profesjonalną agencję nieruchomości zdejmujemy z siebie część obowiązków oraz mamy pewność, że naszymi sprawami zajmą się eksperci. Profesjonalne biuro powinno doradzić nam co mamy zrobić, aby liczyć na jak najlepszą cenę sprzedaży.

Redakcja maxparkiet.com.pl