Wrocławski rynek mieszkań – najważniejsze trendy w 2020 r.

Wrocław to jeden z największych w Polsce rynków mieszkaniowych. Popyt na lokale mieszkalne nie spada tu od lat, a co więcej, zapotrzebowanie w tym zakresie stale rośnie. Podobnie jak w wielu innych polskich miastach, tak i w stolicy Dolnego Śląska mieszkania wciąż są towarem deficytowym.

Czy koronawirus pokrzyżował plany inwestorom i kupującym?

Rynek nieruchomości nie był przygotowany na pandemię, ale jak się okazało, nie odbiła się ona na nim w zbyt dużym stopniu. Oczywiście zaznaczyła swą obecność, lecz chętnych na zakup mieszkania wciąż nie brakuje. W opinii ekspertów z firmy deweloperskiej Ronson zauważalnie wzrosło zainteresowanie większymi mieszkaniami, a poza tym kupujący większą wagę przykładają do tego, czy lokum ma balkon. Deweloperzy realizujący we Wrocławiu inwestycje mieszkaniowe liczą się co prawda ze spadkiem zysków, ale ich zdaniem sytuacja ma charakter przejściowy. Obecnie średnia cena za 1 m kw. nowego mieszkania wynosi we Wrocławiu ok. 8100 zł. Ostateczna stawka zależy od różnych czynników takich jak m.in. metraż, lokalizacja, kondygnacja czy standard.

Małe mieszkania wciąż na topie

Na popularności nie straciły małe mieszkania – kawalerki i lokale dwupokojowe do 50 m kw. W większości przypadków kupowane są na wynajem. Sporą grupę najemców stanowią studenci i turyści, ale nie tylko oni poszukają mieszkań do wynajęcia w dobrych miejscach i atrakcyjnych cenach. Na własne potrzeby kupujący na ogół szukają mieszkań powyżej 50 m kw.

Mieszkania dla klientów premium

We Wrocławiu inwestycje deweloperskie realizowane są na szeroką skalę i obejmują również rynek mieszkań premium. To przede wszystkim apartamenty inwestycyjne, których ceny znacząco przewyższają medialne ceny mieszkań. Dla klientów, którzy mogą pozwolić sobie na zakup takiego lokalu, kluczowe znaczenie ma możliwość korzystania z dużej i przestronnej przestrzeni oraz lokalizacja blisko centrum. Apartamenty mieszczą się na nowoczesnych osiedlach o bardzo wysokim standardzie ze świetnie rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną, handlową oraz usługową.

https://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/

Redakcja maxparkiet.com.pl