Jak kupić mieszkanie od dewelopera w Lublinie?

Zakup nowego mieszkania w Lublinie to strzał w dziesiątkę. Na korzyść takiej lokaty kapitału przemawia wiele przesłanek. Lublin to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, a ceny nieruchomości są tu niższe niż np. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Jakiego mieszkania potrzebujesz?

Aby zakup mieszkania okazał się w pełni satysfakcjonujący, trzeba mieć na uwadze parę istotnych czynników. Kluczowe znaczenie w tym kontekście mają indywidualne preferencje i oczekiwania względem nieruchomości. Niektórzy kupują mieszkania w Lublinie z myślą o wynajmie, inni natomiast w celu zaspokojenia własnych potrzeb. Każdy ma poza tym swoje wymagania odnośnie metrażu, rozkładu pomieszczeń czy lokalizacji – warto zatem sprawdzić, co dokładnie proponuje wybrany developer. Lublin w zakresie nowych mieszkań ma świetnie rozbudowaną ofertę – firmy deweloperskie realizują coraz więcej przedsięwzięć w tym właśnie obszarze.

Jakim budżetem dysponujesz?

Mówiąc o zakupie mieszkania, nie sposób pominąć tak istotnej kwestii, jaką jest budżet przeznaczony na ten cel. W Lublinie średnia cena za 1 m kw. nowego mieszkania wynosi ok. 7 tys. zł. Oczywiście ostateczna stawka to wypadkowa wielu różnych czynników. W każdym razie trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Niejednokrotnie oznacza to konieczność zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Warto zatem wcześniej zadbać o poprawę zdolności kredytowej – zwłaszcza że o wspomniany kredyt jest obecnie znacznie trudniej niż jeszcze kilka lat temu. Eksperci z firmy deweloperskiej Orion radzą, aby w miarę możliwości mieć jakąś kwotę w zapasie, ponieważ niekiedy trafiają się naprawdę świetne okazje i np. opłaca się zapłacić nieco więcej, aby zamiast kawalerki nabyć dwupokojowe mieszkanie.

Zanim kupisz mieszkanie, sprawdź dewelopera

Przed zawarciem umowy przedwstępnej należy dokładnie sprawdzić dewelopera pod kątem wiarygodności. Powinna to być doświadczona firma mająca na koncie udane inwestycje. Jej sytuacja finansowa musi być pewna i stabilna, a stan prawny gruntu, na którym powstanie osiedle, nie może wzbudzać żadnych wątpliwości.

Redakcja maxparkiet.com.pl