Co warto wiedzieć o meblach drewnianych?

Drewno to materiał uniwersalny, który wpasuje się w każdy wystrój. Meble z drewna są wytrzymałe i towarzyszą nam przez wiele lat. Wiele osób jest przekonanych do nich, dlatego warto wiedzieć, jakie są ich zalety i jak je pielęgnować, by służyły nam dłużej.

1.      Dlaczego warto się zdecydować na meble drewniane?
2.      Gdzie kupić wyjątkowe meble drewniane?
3.      Jak pielęgnować drewno?

Dlaczego warto się zdecydować na meble drewniane?

Dobrej jakości meble drewniane służą nam przez wiele lat. Ich zaletą jest ekologiczność, gdyż nie zawierają chemicznych substancji. Kolejnym pozytywem są właściwości antystatyczne drewna, przez co idealnie sprawdzą się dla alergików. Innym aspektem jest także uniwersalność mebli z drewna, które pasują do każdego stylu. Decydując się na takie meble mamy pewność, że się dobrze prezentują, pozwalając nam cieszyć się ich przyjemnym zapachem. Każdy kawałek drewna jest wyjątkowy, przez co decydując się na drewniany mebel będzie jedyny w swoim rodzaju.

Gdzie kupić wyjątkowe meble drewniane?

Nie jest łatwo znaleźć dobrej jakości meble drewniane. Godnym polecenia miejscem jest nature style, który oferuje ręcznie robione mebla. Firma segreguje najlepsze kawałki drewna, z których wycinane są deski. Taki materiał leżakuje pół roku, by później trafić na miesiąc do suszarni. Dopiero po tym czasie drewno jest gotowe do produkcji. Warto zaufać stolarzom z wieloletnim doświadczeniem, którzy tworzą detale własnoręcznie. W swojej ofercie mają meble sosnowe, olchowe, białe brzozowe, czy dębowe. Warto zapoznać się z ich stroną i wybrać idealny typ drewna do naszego wnętrza.

Jak pielęgnować drewno? 

Meble drewniane są pokryte różnymi materiałami i od tego zależy, w jaki sposób będziemy o nie dbać. Najłatwiejsze do pielęgnacji są lakierowane meble, które są odporne na wodę i alkohol. Wystarczy przecierać je wilgotną szmatką lub użyć specjalnego mleczka. Te, które są pokryte bejcą, nie są odporne na wodę. Dlatego można je czyścić tylko na sucho, inaczej stracą swoje właściwości. Meble drewniane olejowe wyglądają bardzo naturalnie i do ich czyszczenia potrzeba specjalnego materiału, który nakłada się na wełnę stalową i delikatnie poleruje. Na co dzień dobrze użyć szmatkę zwilżoną wodą. Meble pokryte woskiem potrzebują specjalnego mleczka i bawełnianej szmatki. W takie meble łatwiej wnika brud, dlatego warto regularnie ścierać z nich kurz. Warto wiedzieć, że na meblach pokrytych woskiem nie można stawiać gorących i mokrych przedmiotów, ponieważ spowodują odbarwienie powierzchni.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *