Cyklinowanie parkietu Fudalej: podłoga jak nowa!

Parkiety drewniane nie tylko wyglądają bardzo gustownie, ale również nadają się do renowacji. Profesjonalnie wykonane cyklinowanie parkietu pozwala na przywrócenie jego pięknego wyglądu. Kiedy konieczne jest cyklinowanie? Jak przebiega krok po kroku?

Cyklinowanie podłogi drewnianej – co to jest?

Proces cyklinowania podłóg drewnianych polega na mechanicznym usunięciu z nich farb, lakierów oraz cienkiej warstwy drewna.

Do przeprowadzenia cyklinowania używane są urządzenia określane jako cykliniarki, które wyposażone są w tarcze lub pasy z papieru ściernego. Obecnie stosuje się także bezpyłowe urządzenia, które nie brudzą tak, jak zwykłe cykliniarki.

Cyklinowanie to również metoda często stosowana jako renowacja parkietów, które w ciągu lat straciły swój atrakcyjny wygląd. Dzięki temu mogą znów prezentować się efektownie – bez konieczności kosztownej wymiany podłogi na nową.

Kiedy konieczne jest cyklinowanie parkietów drewnianych?

Cyklinowanie parkietów prowadzone jest wtedy, gdy podłoga przestaje wyglądać estetycznie. Zazwyczaj renowacja konieczna jest co 10-12 lat w zależności od gatunku drewna, jakie zostało wykorzystane do ułożenia parkietu.

Wykonanie cyklinowania jest możliwe wtedy, gdy warstwa użytkowa podłogi ma odpowiednią grubość. W trakcie renowacji dochodzi do zeszlifowania około 1-2 mm drewna.

Cyklinowanie parkietów – krok po kroku

  1. Przygotowanie – należy wynieść z pomieszczenia wszystkie meble, zdjąć firanki, zasłony, obrazy. Zalecany jest też demontaż listew przypodłogowych.
  2. Cyklinowanie – konieczne jest odpowiednie dobranie papieru ściernego zależnie od gatunku drewna. Na początku stosuje się gruboziarniste, następnie drobnoziarniste papiery. Szlifowanie musi być prowadzone równomiernie, by nie powstały wgłębienia.
  3. Wykończenie – parkiet po cyklinowaniu należy dokładnie odpylić, a potem pokryć lakierem lub olejem. Lakier jest trwalszy, polecany jest do często użytkowanych pomieszczeń jak korytarze, przedpokoje, natomiast olej daje bardziej naturalny efekt, lecz jest mniej wytrzymały.

Cyklinowanie parkietu Fudalej – profesjonalna renowacja parkietów w Krakowie

Cyklinowanie parkietów warto powierzyć specjalistom w tej dziedzinie, aby uzyskać najlepszy efekt.

Profesjonalne cyklinowanie parkietu Fudalej – firma Fudalej specjalizuje się w usługach cyklinowania parkietów i innych podłóg drewnianych. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu zapewnia doskonałe efekty nawet w przypadku mocno zniszczonych podłóg. Firma prowadzi także sprzedaż i układanie parkietu krajowego i egzotycznego. Oferta skierowana jest do klientów z miasta Kraków i okolicznych miejscowości.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *