Drewno w kuchni

Wystrój wnętrz, w którym jest miejsce na elementy drewniane, wraca do łask. Kuchnia jest miejscem, które kojarzy nam się szczególnie przytulnie i ciepło. Do uzyskania takiego efektu świetnie nadaje się właśnie drewno.
Kuchnia z drewnem to przede wszystkim meble. Coraz częściej decydujemy się na meble wykonane z materiałów naturalnych. Nie dość, że są one bardziej oryginalne, to również zdecydowanie trwalsze. Stanowią rozwiązanie na naprawdę długie lata użytkowania. Dobrej jakości szafki, stół czy krzesła drewniane z czasem nabierają nawet większego uroku. Drewno jest także materiałem ekologicznym i w przeciwieństwie do mebli syntetycznych, nie wydziela szkodliwych substancji, takich jak np. mikroplastik.
Kolejnym kuchennym elementem, który może być drewniany, jest oczywiście blat. Powinien być on odporny na uszkodzenia i działanie czynników mechanicznych. Jest w końcu na nie wyjątkowo narażony. Najczęściej tego typu blaty produkuje się z materiałów takich jak buk czy dąb. Z racji tego, że taki blat jest bardzo prosty w obróbce, można go łatwo dopasować i wycinać. Należy też pamiętać o tym, że nie będzie jednak nigdy aż tak trwały, jak np. blat kamienny. Dużym plusem jest jednak jest fakt, że możemy go wielokrotnie odnawiać i dobrze jest o tym pamiętać.
Wielu z nas na podłogę w kuchni wybiera kafelki, ze względów przede wszystkim praktycznych. Jednak są też ci, którzy zdecydowanie bardziej wolą podłogę drewnianą. Stanięcie na bosaka na ciepłym drewnie w porównaniu do chłodu płytek jest naprawdę ogromną różnicą, na korzyść tego pierwszego. Jeśli decydujemy się na drewnianą podłogę w kuchni, bierzmy pod uwagę fakt, że ona również będzie narażona na uszkodzenia mechaniczne, czy zmiany temperatury. Dlatego podłoga do kuchni z drewna powinna być, podobnie jak blat, wykonana z trwałego materiału. Może być to dąb, jesion czy grab, lub niektóre gatunki egzotyczne. Tego typu podłoga będzie wymagała także dodatkowej impregnacji oraz uszczelnienia. Musi być gotowa na kontakt z wodą i odporna na nią.
Drewno w kuchni może być także elementem naszych ścian. Boazerie dawno odeszły do lamusa i negatywnie kojarzą się większości z nas. Nowoczesne drewno na ścianach to raczej element wykończenia. Może wypełnić część lub całość ściany nad blatem. Do tego celu najczęściej używa się drewnianych paneli ściennych.
Kuchnia, w której są elementy drewniane, jest nie tylko aktualnie bardziej oryginalna, ale i ponadczasowa. Ma szansę stać się prawdziwym sercem domu i wnętrzem ,,z duszą”.

pajo.pl

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *