Czym są domy z prefabrykatów?

Domy z prefabrykatów i domy modułowe tworzy się w fabrykach a na miejsce budowy, przywozi się gotowe elementy. Tego rodzaju domy składa się z poszczególnych elementów jak klocki. Po zamknięciu takiej budowy i w czasie użytkowania takiego domu nie ma wielkiej żadnej różnicy z domami budowanymi standardowo.

Na czym to polega?

Żyjemy coraz szybciej i mamy coraz to mniej czasu, chcemy więc wszystko robić szybko. Decyzja zbudowania domu z prefabrykatu oznacza bardzo szybkie postawienie budynku i bardzo szybkie uporanie się z procesem budowy. Domy z prefabrykatów powstają nawet w trzy dni, pozostawiają czysty plac budowy i służą swoim właścicielom tak samo jak domy tradycyjnie budowane.
Tego rodzaju domu, są co prawda, znacznie droższe, ale w całym ogóle liczy się czas, sposób i fakt, że taki dom jest przyjazny środowiskowi naturalnemu.

Czym są prefabrykaty?

Domem z prefabrykatów jest dom, którego elementy powstały w fabryce. Elementy w tym przypadku oznaczają poszczególne części domu. Prefabrykaty to całe ściany, stropy, przestrzenne moduły stanowiące połowę domu lub jego większą część. Co to oznacza? Mianowice to, że w fabryce powstaje rozłożony dom, który przewozi się i na placu budowy składa jak z poszczególnych klocków.

Domy z projektem lub bez

Firmy, które zajmują się produkcją domów z prefabrykatów oferują swoim klientom odpowiednie projekty domów. Dzięki takim projektom klient może zobaczyć jak będzie wyglądał jego dom. Zawsze za określony projekt płaci klient, ale producenci domów koszt takiego projektu wpisują w ogólną cenę za cały dom. Dodatkowo bardzo często, klient zgłaszający się do producenta domów ma też już swój projekt. W przypadku domów prefabrykowanych zawsze można dopasować indywidualny projekt do danych prefabrykatów, nie da się tego zrobić w przypadku domów modułowych. Moduły różnią się tym od prefabrykatów, że są to określone już z góry bryły.

Zalety domów z prefabrykatów

Domy z prefabrykatów mają same zalety, praktycznie jedyną ich wadą jest wysoka cena. Domy takie powstają bardzo szybko, są ekologiczne i energooszczędne. Budowa, na której stawiany jest dom z prefabrykatów
jest czysta. Inwestor nie użera się z ekipą budowlaną, nie ma problemów z ciągle wynikającymi brakami na budowie lub z ciągle powstającymi usterkami. Budynek jest objęty gwarancją, jego poszczególne elementy są, jeszcze w fabryce, sprawdzane pod względem technicznym. Takie domy stawiane są fachowo, bowiem ekipa doskonale zna się na postawieniu domu modułowego. Nigdy nie trzeba martwić się, że nagle materiały budowlane znikną bez śladu z placu budowy, bowiem nikt tych materiałów nie będzie na nim składował.

Kiedy nie stawiać domu prefabrykowanego?

W przypadkach gdy nie dysponujemy od razu pełną sumą za nowy dom, nie ma sensu próbować podpisywać umowy z producentem domów prefabrykowanych. Dom taki powstaje w ekspresowym tempie i zapłacić za niego trzeba od razu. Ponadto gdy mamy czas i ochotę nadzorować budowę, lub gdy wiemy, że większość prac wykonamy własnoręcznie, wtedy też lepiej jest zdecydować się na metodę budowy tradycyjną.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.