Klimatyzatory typu split – czym się wyróżniają?

Dobór najlepszego typu klimatyzatora może mieć ogromny wpływ na jego wydajność, a także koszty związane z jego użytkowaniem. Dlatego tak duże znaczenie ma odpowiednie dopasowanie urządzenia do potrzeb. Wśród najpopularniejszych klimatyzatorów znajdują się urządzenia typu split, które są uważane za jedne z najbardziej wydajnych jeśli chodzi o chłodzenie pomieszczeń. Czym się charakteryzują?

Klimatyzatory typu split – zasada działania

Urządzenia typu split składają się z dwóch elementów: montowanej wewnątrz pomieszczenia oraz części zewnętrznej, która znajduje się poza budynkiem. Część wewnętrzna może mieć różne parametry, a także wygląd, w zależności od potrzeb użytkownika. Wskazać można na modele sufitowe, ścienne, ukryte kanałowe bądź estetyczne klimatyzatory eksponowane jako element wyposażenia całości.

Klimatyzacja Kraków do pokoju oparta na systemie split to niezwykle popularny wybór z uwagi na dużą możliwość jego dostosowania. To sprzęt, który może być wykorzystywany zarówno w większym pomieszczeniu, jak i w ich większej ilości – w systemie multisplit. W takim przypadku jedno urządzenie zewnętrzne służy do zarządzania kilkoma sprzętami do wnętrz budynków.

Rodzaje urządzeń wewnętrznych

Jak już wskazano powyżej, wewnętrzna część klimatyzatora split może składać się z różnych elementów. Wśród nich można wskazać m.in.:

– klimatyzatory przypodłogowe – są zbliżone wyglądem do grzejników i stanowią najpopularniejszy wybór wśród tych osób, którym zależy, by klimatyzacja była dyskretna i wkomponowywała się w wystrój pomieszczenia;

– klimatyzatory ścienne – to zdecydowanie najpopularniejszy typ urządzeń. Montuje się je na ścianie i możliwe jest dokonanie wyboru spośród wielu dostępnych opcji. Najczęściej występują w kolorze białym, jednak osoby chcące nabyć inny odcień – również powinny znaleźć urządzenie dla siebie;

– klimatyzatory kanałowe – znajdują najszersze zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej lub biurowcach. Są one montowane w sufitach i jedynym widocznym elementem jest kratka, przez którą do wnętrza dostaje się schłodzone powietrze;

– klimatyzatory kasetonowe – można je montować w domach i zyskują uznanie u osób, którym zależy, by klimatyzacja nie była widoczna w pomieszczeniu mieszkalnym. Z reguły urządzenia dają możliwość wybrania kierunku, w którym rozprowadzane jest schłodzone powietrze.

Poziom głośności klimatyzatora

Klimatyzator split, zresztą jak każde urządzenie chłodzące pomieszczenie, może być cichsze lub głośniejsze – w zależności od parametrów. Jeśli należymy do osób, którym wyjątkowo mocno przeszkadzają głośne dźwięki, warto sprawdzić, jak głośno pracuje urządzenie, które bierzemy pod uwagę.

Zasadniczo, w zależności od trybu, na którym pracuje klimatyzator, możemy spodziewać się głośności pomiędzy 28 a 60-65 dB. Należy również zaznaczyć, że próba wyboru klimatyzatora na podstawie jego stopnia hałasu w sklepie może okazać się błędna: hale sklepów charakteryzują się zupełnie inną wysokością i rozpraszaniem hałasu niż wnętrza prywatne. Urządzenie, które wydawało się być ciche w sklepie – w domu może pracować dość głośno.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *