Czy warto inwestować w pochyłą działkę?

Pochyłe działki kojarzą się nam raczej z mało atrakcyjnym terenem i niechętnie w nie inwestujemy. Warto jednak podkreślić, że takie grunty mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Dowiedz się, czy warto inwestować w pochyłą działkę.

Wady pochyłych działek

Gdy zastanawiamy się, czy warto inwestować w pochyłą działkę, z pewnością przychodzą nam do głowy różnego rodzaju problemy techniczne. Pierwszym z nich są sprawy związane z budową domu. Jako przykład można tu podać chociażby konieczność dostosowania konstrukcji fundamentów do rodzaju podłoża, które w przypadku działek pochyłych często bywa skaliste.

Dodatkowych problemów może nastręczyć również konieczność wyrównania terenu, gdy chcemy postawić na nim dom. Nie zawsze jest to możliwe. Jeśli nie ma takiej możliwości, to mimo wszystko można jednak dalej zastanawiać się, czy warto inwestować w pochyłą działkę. Istnieje bowiem jeszcze możliwość odpowiedniego dostosowania projektu swojego domu. Trzeba jednak oczywiście liczyć się z wyższą ceną.

Kolejnym problemem, który może skłaniać nas do zastanawiania się, czy warto inwestować w pochyłą działkę jest spływanie wody z góry na dół. Powoduje to wymywanie gruntu, które może być uciążliwe. Taka inwestycja z pewnością wymaga więc odpowiedniego zabezpieczenia się przed efektami intensywnych opadów.

Problemy mogą pojawić się również podczas budowania ogrodzenia. Dlatego też zastanawiając się, czy warto inwestować w pochyłą działkę, warto uwzględnić fakt, że trzeba będzie je postawić kaskadowo. W takim przypadku konieczne jest staranne wykonanie ław fundamentowych oraz uwzględnienie tego, czy teren, na którym stawiamy ogrodzenie jest narażony na ruchy ziemi albo jej osunięcia. Dodatkowo budując w poprzek wzniesienia musimy zadbać o odpowiedni drenaż, aby woda nie wnikała w fundament i ogrodzenie.

Jeszcze inną kwestią, którą warto rozważyć, gdy zastanawiamy się, czy warto inwestować w pochyłą działkę, są problemy z parkowaniem i manewrowaniem samochodem. Trzeba bowiem uwzględnić szybsze zjeżdżanie samochodu z górki i jego samoczynne staczanie się.

A jednak czy warto inwestować w pochyłą działkę? Czasem tak!

Pochyłe działki często znajdują się w bardzo ładnym otoczeniu. Odpowiadając sobie na pytanie o to, czy warto inwestować w pochyłą działkę, trzeba zastanowić się, czy lubimy góry! Jeśli tak, to taka działka będzie dla nas idealna. Świetnie sprawdzi się też jako inwestycja pod hotel lub schronisko. Jej dodatkowym atutem jest też możliwość jej ładnego zagospodarowania. Na pochyłym terenie dobrze prezentują się bowiem skalniaki i inne elementy ozdobne.

Kolejną zaletą pochyłych działek jest możliwość stworzenia tarasów rekreacyjnych. Po pierwsze pozwolą one na relaksowanie się w miłym terenie, a po drugie mogą zapewnić wypoczywającym niezwykłe widoki. Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w pochyłą działkę na przykład pod hotel, to odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Zwłaszcza że pochyłe tereny umożliwiają wyposażenie swojej posiadłości w przeróżne atrakcje, takie jak tor saneczkowy.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *