Parkiet z drewna rodzimego i egzotycznego

Dopełnieniem każdego gustownie urządzonego salonu jest piękna podłoga, która to dodaje niesamowitego uroku oraz elegancji. Co prawda we współczesnych czasach mnóstwo osób decyduje się na panele podłogowe, niemniej bardzo oryginalnie oraz ekskluzywnie w każdym nowocześnie urządzonym salonie prezentuje się także parkiet. Jaki parkiet wybrać do salonu, aby wnętrze było jedyne w swoim rodzaju?

Parkiet a elegancka podłoga w salonie

Wyjątkowa oraz spójna aranżacja salonu często nie należy do łatwych zadań. Ne wystarczy bowiem tylko i wyłącznie zaopatrzyć tego pomieszczenie w ciekawe meble, lecz także trzeba zadbać o to ,aby dobrać odpowiednią podłogę. Zatem nie bez przyczyny podczas urządzania salonu wiele osób zastanawia się jakie pokrycie podłogowe położyć, aby pomieszczenie to prezentowało się wyjątkowo.

Obecnie oferta materiałów podłogowych jest na rynku budowlanym bardzo szeroka. Każdy klient ma dziś do wyboru: deski z drewna krajowego oraz egzotycznego, panele oraz deski bielone. Podczas zakupu niezwykle ważne jest to, aby idealnie dobrać podłogę do stylu wnętrza.

Od lat modny parkiet drewniany

Drewniany parkiet to taki rodzaj podłogi, który był bardzo popularny w minionym stuleciu. Dziś tego typu podłogi wracają do łask i od pewnego czasu wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Obecnie drewniany parkiet stanowi ciekawą alternatywę do powszechnie zakładanych na podłodze paneli.

Fachowo wykonany parkiet z naturalnego ,wysokiej jakości drewna jest dziś w wielu przypadkach wręcz doskonałym dopełnieniem eleganckich oraz nowoczesnych salonów. Podłoga ta odznacza się w tle wielu innych ogromnym komfortem podczas użytkowania oraz bardzo wysoką żywotnością.

Minusem parkietu jest to, że jego układanie jest o wiele trudniejsze, niż typowych paneli podłogowych, co sprawia, że koszt takiej inwestycji jest dość wysoki. Niemniej mimo dość wysokiej ceny piękne parkiety z drewna dębu, orzecha lub buku można spotkać w wielu gustownie urządzonych pomieszczeniach. Dziś w wielu wnętrzach drewno wciąż jest układane wzór jodełki, cegiełki czy też w tradycyjne kwadraty.

Parkiet to podłoga która świetnie prezentuje się w każdym mieszkaniu, zarówno urządzonym w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Potrafi on bowiem wnieść do każdego pomieszczenia mnóstwo ciepła oraz bardzo przytulny nastrój. Poszczególne kolory drewna rodzimego można zmienić poprzez bejcowanie i w takiej postaci może ono śmiało konkurować z droższymi parkietami egzotycznymi.

Elegancki parkiet z drewna egzotycznego

We współczesnych czasach oprócz tradycyjnego parkietu wykonanego z rodzimych gatunków drzew ogromną popularnością cieszą się nowoczesne parkiety z drzewa egzotycznego, które to zazwyczaj pochodzi z dalekich rejonów świata. Wśród wielu egzotycznych gatunków bardzo popularne jest drewno: wenge, merbau, kempas tek,iroko, palisander oraz wiele innych.

Parkiet egzotyczny można położyć w wielu niezwykle ciekawych barwach. Wśród wielu z nich niezwykle oryginalnie prezentują się odcienie słomkowe, brązów, a nawet czerni. Szeroka paleta kolorystyczna drewna egzotycznego sprawia, że można je idealnie dobrać do kolorystyki poszczególnych wnętrz. Dodatkowym atutem tego typu podłogi są także niespotykane w drewnie europejskim, niezwykle ciekawe słoje.

Obecnie najczęściej stosowanym sposobem układania jest tak zwany wzór okrętowy. Jest to nieregularny układ, w którym poszczególne deski są rozmieszczone w losowy sposób pod względem długości klepek oraz barw.Bogata oferta desek na parkiet sprawia, że każdy klient może wybrać takie tworzywo, które idealnie wkomponuje się w wystój jego mieszkania.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *