Jak wybrać meble dla dzieci?

Musisz urządzić pokój dla dziecka? Stoisz zatem przed prawdziwym wyzwaniem! Dawniej wystarczyło łóżko i biurko, dzisiaj są to prawdziwe królestwa – zależnie od upodobań dziecka oczywiście. Niezależnie od tego, czy tworzysz pokój inspirowany światem księżniczek, dla sportowca, marynarza czy poszukiwaczki przygód, musisz skompletować solidne i bezpieczne meble – dla dzieci liczy się design, ale nie tylko on ma znaczenie! Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie meble dla najmłodszych.

Idealny pokój dla dziecka… czyli jaki?

Dziecięcy pokój powinien być funkcjonalny, przyjazny i bezpieczny, ale musi też podobać się maluchowi i sprzyjać jego rozwojowi. Zarówno meble dla dzieci – łóżko, szafa, biurko czy regał dla dzieci – muszą być odpowiednio wykonane, ale też estetyczne. Muszą one spełnić szereg kryteriów – wyjaśniamy, na co jeszcze należy zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo – dotyczy to nie tylko mebli dla dzieci, ale wszystkich elementów, jakie wprowadzamy do dziecięcego pokoju. Ważne, aby regał dla dzieci czy łóżko miały zaokrąglone kształty, nie były zbyt masywne i ciężkie, a ew. motywy powinny być naniesione ekologiczną farbą, która nie zagraża zdrowiu. Trzeba też unikać ostrych krawędzi i wszelkich niestabilnych elementów. Tradycyjne rozwiązania zapewniają solidność i wytrzymałość.

Materiał

Ważną kwestią jest też rodzaj materiału wykorzystywany w produkcji mebli – dobrym pomysłem jest drewno, gdyż to surowiec naturalny, ekologiczny i trwały. Dodatki ze szkła lepiej sobie darować, gdyż mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Drewniane meble dziecięce są też  wytrzymałe, uniwersalne i pasują do różnych innych materiałów – będą dobrą bazą w każdym pokoju. Neutralny styl ma ogromne znaczenie, gdyż bez problemu można do nich dopasować różne akcesoria.

Praktyczne i funkcjonalne

Wybieraj meble dla dzieci praktyczne i funkcjonalne, pozwalające na wiele możliwości – najlepiej, aby razem z dzieckiem „rosły”, gdyż wtedy nie będzie trzeba ich wymieniać dosłownie za chwilę. Praktycznym wyborem będą meble w kolorach uniwersalnych – jak biel czy szarości. Dobrym pomysłem są też meble dla dzieci z praktycznymi dodatkami i rozwiązaniami – jak pojemnik na pościel oraz szuflady pod łóżkiem, kuferki na zabawki czy pojemny regał dla dzieci.

Urządzając pokój dla swojej pociechy, trzeba też pamiętać, że ważną role odgrywają dodatki oraz oświetlenie. Dodają uroku, ale też stylu wnętrzu, a dobrej jakości oświetlenie ma duże znaczenie dla wzroku.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *