Cyklinowanie parkietów – nie tylko renowacja!

Wiele osób kojarzy renowację parkietów z cyklinowaniem. Okazuje się, że to wcale nie jedyne wykorzystanie cyklinowania. Warto wiedzieć, kiedy jeszcze powinno się je wykonać i jak właściwie wygląda cała metoda. Odpowiednie zadbanie o parkiet sprawi, że będzie zawsze dobrze wyglądał, a dodatkowo przetrwa długie lata. Jak więc wygląda cyklinowanie parkietów i gdzie znaleźć odpowiednią firmę do wykonania usługi?

Cyklinowanie to nie tylko renowacja parkietów!

Warto wiedzieć, że cyklinowanie parkietów przeprowadza się nie tylko w celu ich renowacji. To zabieg, który należy wykonać także na nowo położonej podłodze. Dlaczego? Ponieważ cyklinowanie parkietów nie tylko służy odnowieniu powierzchni. To także zabezpieczenie podłogi i nadanie jej połysku. W związku z tym, przy położeniu nowego parkietu także wykonuje się cyklinowanie. Pomaga to w wyrównaniu surowej podłogi i przygotowaniu jej do lakierowania. Oczywiście taki zabieg powinien być wykonany przez profesjonalnych fachowców z odpowiednimi narzędziami!

Czym charakteryzuje się profesjonalna renowacja parkietów?

Najlepiej postawić na firmę, która ma świetną renomę. Jeśli chodzi o Kraków, to warto odwiedzić tę stronę: https://parkietykrakow.com/. Co wyróżnia profesjonalistów w renowacji parkietów? Przede wszystkim odpowiednie narzędzia do pracy. Nie są to jedynie szlifierki i cykliniarki. To także profesjonalne maszyny polerujące, a także sprzęty służące do utrzymania porządku. Przy cyklinowaniu powstaje bardzo wiele pyłu i zabrudzeń. Bez odkurzacza przemysłowego się nie obejdzie. Sprawdzone firmy od renowacji parkietów zapewniają wszelkie potrzebne sprzęty. Kolejna sprawa to podział całego cyklinowania na odpowiednie etapy. Mowa tu o przygotowaniu podłogi, wyszlifowaniu jej, a następnie zabezpieczeniu. Na każdym etapie należy wykorzystać odpowiednie narzędzia, środki oraz własne doświadczenie. 

Układanie parkietów Kraków – zadbaj o podłogę od samego początku

Kluczem do udanego cyklinowania jest zareagowanie odpowiednio wcześniej. Najpóźniej powinno się to wykonać w momencie, w którym pojawiają się ubytki w lakierze lub olejowanej warstwie. Jednak takie uszkodzenia mogą pojawić się później lub wcześniej. Jeśli jednak układanie parkietów zostanie przeprowadzone w pełni profesjonalnie i dokładnie, to podłoga wytrzyma znacznie dłużej. Warto więc już na samym początku pomyśleć o przyszłości parkietu. Jest to jeden z najlepszych wyborów na to, co można położyć na podłodzę. Wytrzymały i piękny, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o niego dbamy! Cyklinowanie to najlepsza metoda na utrzymanie piękna parkietu na długi czas. 

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *