Możliwości nowoczesnych frezarek CNC

Frezarka to jedno z najbardziej popularnych urządzeń służących do obróbki materiału. Jej działanie głównie opiera się na ruchach posuwistych oraz obrotowych, dzięki którym powierzchnia przetwarzanego tworzywa ulega konkretnej obróbce. Skrawa się nie tylko płaskie płaszczyzny, ale także wszelkie rowki, gwinty czy koła zębate. Aby jednak uzyskać produkt odpowiednio wysokiej jakości potrzeba dużego doświadczenia oraz obycia ze sprzętem.

W celu usprawnienia produkcji, a także zwiększenia precyzji obróbki znane wszystkim klasyczne modele frezarek zmodyfikowano, wprowadzając nowoczesny system sterowania. W ten sposób powstały frezarki CNC, które dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań stały się wysoce wydajne, dokładne oraz oszczędne w kwestii obrabianych materiałów.

System usprawniający produkcję

Pracując z frezarkami CNC zyskujemy dodatkowe możliwości, o które ciężko przy klasycznym sprzęcie. Jedną z nich jest funkcja zaprogramowania wszystkich czynności, które prowadzą do wytworzenia ostatecznego produktu. Dzięki temu mamy kontrolę nad każdym etapem produkcji i łatwiej jest nam utrzymać pożądaną powtarzalność. Ponadto dzięki kompaktowej konstrukcji urządzenia, a także zamkniętej przestrzeni roboczej zyskujemy bezpieczeństwo użytkowania frezarki, a także jej wysoką stabilność, moc oraz możliwość obróbki równolegle kilku materiałów. Warto również zaznaczyć, że poprawienie precyzji wymiarowo-kształtowej w frezarce CNC wyeliminowało konieczność szlifowania materiału po jego frezowaniu. Powierzchnia sama w sobie była wystarczająco gładka, by móc zrezygnować z ewentualnego wygładzania jej krawędzi. System komputerowy urządzenia umożliwia również nadzór i diagnostykę sprzętu, dzięki czemu w szybszy i prostszy sposób jesteśmy w stanie rozpoznać problem, a także jemu zaradzić.

CNC

CNC – sprzęt dla każdego

Zastosowanie sprzętu CNC tak naprawdę nie ma granic. Zarówno w przemyśle metalurgicznym, motoryzacyjnym czy przede wszystkim w drzewnym znajdzie się miejsce dla tak dobrze skonfigurowanej maszyny. Sterowanie komputerowe zamieszczone w urządzeniu pozwala na większą kontrolę ruchów a co za tym idzie powtarzalność, która jest istotna w przypadku obróbek na skalę hurtową. Obróbka CNC to więc idealne rozwiązanie dla wielu współczesnych branż.

Ponadto mamy możliwość pełnej kontroli produkcji, zużycia narzędzi, zmiany parametrów obróbki, a także jej pola tolerancji. W ten sposób oszczędzamy nie tylko czas, ale również materiały oraz energię, co de facto prowadzi również do oszczędności finansowej. Z tego też powodu w przypadku, gdy nasz warsztat wymaga zakupu sprzętu do obróbki materiału warto przejrzeć modele frezarek CNC i zainwestować w komfort i jakość swojej pracy, wybierając jeden z nich.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *