Wentylator do domu – jaki wybrać?

Wentylator w domu to ogromne udogodnienie – zwłaszcza w upały, które bywają niezwykle męczące. Obecnie wybór w zakresie wentylatorów jest bardzo duży, każdy zatem znajdzie model odpowiadający konkretnym potrzebom. Na co przy tej okazji warto zwrócić uwagę?

Jakie są rodzaje wentylatorów?

Rodzaje wentylatorów to jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze wentylatora. Trzeba zatem zastanowić się, jakie urządzenie przyda się w domu najbardziej. W sklepie Centrum Światła można się zaopatrzyć w wentylatory stojące, boiskowe, podłogowe, kolumnowe, ścienne oraz sufitowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się modele biurkowe – sporą ich zaletą jest mobilność, bez problemu da się je przenosić z miejsca na miejsce. Sporo osób decyduje się też na montaż wentylatora ściennego, z którego można korzystać zawsze wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Jakie są najważniejsze parametry wentylatorów?

Wybierając wentylator do domu, należy w pierwszej kolejności sprawdzić moc i wydajność, które przekładają się na efektywność urządzenia. Im większa moc, tym większa również wydajność wentylatora. Duże znaczenie ma także regulacja prędkości pracy. Absolutnym minimum są trzy zakresy, ale oczywiście jeśli będzie ich więcej, to urządzenie zyska na funkcjonalności. Następnym parametrem odgrywającym istotną rolę jest średnica śmigła, np. w przypadku stojącego wiatraka powinna ona wynosić co najmniej 40 cm. Średnica śmigła musi być adekwatna do mocy wentylatora. Na względzie należy mieć ponadto natężenie hałasu oraz oscylację i regulację kąta nachylenia głowicy. Z dodatkowych funkcji wentylatorów, które w praktyce okazują się niezmiernie przydatne, wymienia się: programator czasu pracy, opcję działania w trybie nocnym, nawilżanie powietrza oraz wyświetlacz. Pomocny jest też pilot, dzięki któremu łatwiej jest sterować urządzeniem.

Odpowiednio dobrany wentylator to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Nie zawsze w rachubę wchodzi opcja założenia w domu klimatyzacji, a wprowadzanie rozwiązań mających zapewnić lepszy komfort domownikom jest jak najbardziej uzasadnione.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.