O czym pamiętać, szukając wymarzonego nowego mieszkania?

Własne mieszkanie to znakomita lokata kapitału. Decyzja o zakupie takiej nieruchomości jest uzależniona od wielu czynników. Z uwagi na bardzo wysoki koszt inwestycji sprawę trzeba dobrze przemyśleć, aby lokal okazał się strzałem w dziesiątkę i spełnił konkretne oczekiwania.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Zakup nowego mieszkania wiąże się ze sporym wydatkiem – nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na wyłożenie gotówki na ten cel. Często konieczne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Obecnie banki mocno zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów. Przed złożeniem wniosku warto się zatem upewnić co do swojej zdolności kredytowej. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe, dlatego wskazane jest podjęcie działań poprawiających zdolność kredytową, np. zlikwidowanie karty kredytowej czy spłacenie drobnych pożyczek.

Porównaj ofert deweloperów

Sprawdzenie ofert deweloperów to ważny krok do zakupu nowego mieszkania. Kraków to doskonały przykład miasta, gdzie wybór w tym zakresie jest bardzo duży. Jak radzą eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark, trzeba patrzeć nie tylko na ceny, chociaż aspekt finansowy ma oczywiście ogromne znaczenie. Oprócz tego liczy się bowiem szereg innych kwestii takich jak np. dokładna lokalizacja nieruchomości, metraż, rozkład pomieszczeń itp. Istotną rolę w omawianym kontekście odgrywają też plany przestrzennego zagospodarowania. Nierzadko jest np. tak, że w momencie zakupu mieszkania okolica wydaje się mało atrakcyjna, ale stan może ulec zmianom na plus już za kilka lat.

Negocjuj z deweloperem

Przed zawarciem umowy z deweloperem należy pokusić się o negocjację warunków współpracy. Rzecz jasna wybór odpowiedniego dewelopera jest niezmiernie ważny – powinna być to sprawdzona i doświadczona firma ciesząca się zaufaniem klientów. Wielu deweloperów umożliwia nabywcom wprowadzenie niedużych korekt w projektach mieszkań, np. dotyczących umiejscowienia ścian działowych. Dzięki temu projekt mieszkania, a ostatecznie i sam lokal, zyskują bardziej indywidualny charakter.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *