Panele czy płytki do salonu?

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w całym domu, dlatego należy zadbać o ciekawą aranżację, wysokie walory użytkowe i estetyczne. Podłoga w salonie jest zwykle intensywnie użytkowana, wobec czego trzeba dobrze przemyśleć wybór materiału wykończeniowego. W niniejszym artykule postaramy się podpowiedzieć na tę nurtującą wielu ludzi kwestię.

Pora zastanowić się nad tym jaka podłoga do salonu będzie najlepszym rozwiązaniem. Jedni preferują eleganckie panele podłogowe, a inni będą zadowoleni z praktycznych płytek. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy, dlatego należy dobrze przemyśleć swoją decyzję, bo będzie to przecież długoterminową inwestycją.

Panele czy płytki do wykończenia podłogi w salonie?

Od lat ogromną popularnością cieszą się panele podłogowe, dzięki którym można uzyskać elegancko wykończoną podłogę. W miejscach mało eksploatowanych sprawdzą się idealnie. Jest to świetna alternatywa dla podłogi drewnianej ze względu na niższą cenę. Zawsze można też spróbować własnych sił i samodzielnie położyć panele, co nie powinno być problematyczne ze względu na prosty system montażu. Jeśli jednak pomieszczenie ma nietypowy kształt, konieczne jest przycinanie paneli czy zastosowanie podkładki, to warto jednak powierzyć to zadanie fachowcom. Jeżeli komuś zależy na efektownie wykończonej podłodze, przyjemnie ciepłej w dotyku, planuje założyć ogrzewanie podłogowe, to panele będą dobrym wyborem. W przypadku salonu połączonego z kuchnią trzeba wybrać modele o wysokiej klasie ścieralności, odporne na działanie wilgoci, najlepiej antypoślizgowe.

Coraz więcej osób decyduje się na wykończenie podłogi w salonie płytkami, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. W nowoczesnych wnętrzach wyglądają rewelacyjnie, szczególnie w przypadku salonu łączącego się z kuchnią i jadalnią. Wspaniale prezentować będą się wielkopowierzchniowe płytki, utrzymane w jasnej kolorystyce, co optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenie. W sprzedaży są nawet płytki imitujące drewno, dzięki czemu dają się też we wnętrzach klasycznych. Minusem płytek jest to, że są zimne przez co chodzenie po nich bez obuwia sprawia dyskomfort. Zaletą płytek jest ich duża trwałość, można przebierać w kolorach, wzorach i wymiarach. Istotne będzie to, aby płytki były szkliwione, zabezpieczone przed przebarwieniami na skutek wylania barwiącej substancji. Zakup płytek czy paneli podłogowych wiąże się z niemałymi kosztami, szczególnie w przypadku dużego metrażu i wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Warto wobec tego odwiedzić portal Rabatio.com, na którym dostępne są atrakcyjne promocje, w tym kody rabatowe Nexterio.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *