Dlaczego warto wybrać stół i krzesła z naturalnego drewna?

Drewno jest materiałem, które pojawia się w domach Polaków niezwykle często. Z powodzeniem można stwierdzić, że jego popularność nie słabnie, a może nawet rośnie? Drewno pojawia się w kilku stylach aranżacyjnych, które cieszą się coraz większą sławą. Dlaczego warto wybrać krzesła i stoły drewniane? Jakie korzyści niesie ze sobą wybór tego tradycyjnego zestawu z naturalnego surowca? Czym zabezpieczyć krzesła drewniane? Stoły drewniane do jadalni i salonu – w którym wnętrzu będą bardziej funkcjonalne? Przedstawiamy zalety mebli drewnianych.

Zalety mebli wykonanych z litego drewna

Zanim przejdziemy do korzyści, jakie dają meble wykonane z naturalnego drewna, chcielibyśmy zwrócić uwagę na proces zakupowy. Podczas wybierania idealnych mebli należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Niech nie zwiedzie nas niska cena, gdyż takie meble mogą być wykonane ze sztucznych sklejek lub płyt. To częsty zabieg wykorzystywany przez sklepy meblowe, którego celem jest zmylenie klienta. Poniżej prezentujemy zalety mebli z litego drewna.

Naturalny materiał

Jak wspomnieliśmy we wstępie, drewno jest naturalnym surowcem. Z czym się to wiąże? Dzięki temu jest doskonałym wyborem dla alergików, ale także osób, którym zależy na otaczaniu się przedmiotami jak najbliższymi naturze. Niektórym wystarczą rośliny doniczkowe, a inni wybiorą właśnie meble i dodatki z litego drewna. Krzesła i stoły drewniane mogą być zabezpieczane naturalnymi, nieuczulającymi środkami.

Unikalność

Każdy mebel drewniany jest inny, nie jest możliwe znalezienie dokładnie dwóch takich samych egzemplarzy. Dzięki temu mamy poczucie, że kupujemy unikatowy produkt. Nikt nie będzie miał dokładnie takiego samego krzesła czy stołu jak my. Dodatkowo słoje drewna bardzo często tworzą przepiękne wzory, które dodają meblom charakteru.

Uniwersalność

Meble z drewna się uniwersalne i z łatwością można dopasować je do kilku popularnych stylów aranżacyjnych. Występują w różnych kolorach i odcieniach, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w przypadku urządzania pomieszczenia zgodnie z zasadami stylu boho, do którego pasują ciepłe barwy, jak i w chłodnym stylu loftowym.

Trwałość na lata

Meble drewniane są większą inwestycją finansową niż te wykonane z tworzyw sztucznych, jednak ich trwałość jest znacznie lepsza. Decydując się na zakup mebli z litego drewna, możemy być pewni, że posłużą nam one przez dziesiątki lat. Często są one przekazywane z pokolenia na pokolenie

Dodatkowo część kwoty, którą zapłaciliśmy za meble drewniane, możemy odzyskać, jeśli zdecydujemy się na ich sprzedaż po latach użytkowania.

Nowy wygląd

Nawet uniwersalne meble drewniane mogą się znudzić. To jednak nic strasznego, gdyż dość łatwo można poddać je metamorfozie, nawet w domowych warunkach. Jednym z kroków może być ich lakierowanie, które pozwoli nadać meblom zupełnie nowego wykończenia – od satyny, przez lakier, po mat. Drewno można także w prosty sposób pomalować na jeden kolor lub tworząc ciekawe wzory. Niezwykle popularne są delikatne azteckie wzory malowane na drewnianych meblach, pasujące do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim.

Charakter nadany przez czas

Przedmiotów nadgryzionych zębem czasu nie zawsze trzeba się pozbywać. O ile popsute zabawki sprzed lat nie pełnią już swoich funkcji i mogą być jedynie pamiątką, drewno z czasem wcale nie traci na wyglądzie. Owszem, pojawiają się na nim delikatne uszczerbki i jest to nieuniknione, ale dzięki czemu mebel zyskuje swój unikalny charakter. 

Takie lekko podniszczone modele mebli coraz częściej pojawiają się w sklepach meblowych. Producenci specjalnie postarzają meble, ale osiągnąć pożądany efekt. To świetna opcja dla wszystkich, którzy nie mają dostępu do mebli w stylu vintage z drugiej ręki.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *