Podłogi żywiczne- jakie są ich rodzaje i zalety?

Podłogi żywiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie da się ukryć, że wiele osób zaczyna dostrzegać ich niekwestionowane zalety. Podłogi żywiczne są bowiem idealne dla alergików, a jednocześnie wyróżniają się szeregiem innych korzyści. Na rynku można obecnie wyróżnić dwa podstawowe rodzaje podłóg żywicznych. Jakie one są i jakie są ich największe zalety?

Jakie są rodzaje podłóg żywicznych?

W ofercie https://www.jakposadzki.pl/ można znaleźć dwa, podstawowe rodzaje podłóg żywicznych. Różnią się one między sobą rodzaje zastosowanej żywicy. Można więc zdecydować się na:

  • podłogi z żywicy epoksydowej
  • podłogi z żywicy poliuretanowej

Pierwszy rodzaj podłóg żywicznych wyróżnia się tym, że dla uzyskania optymalnej wytrzymałości oraz wysokiego połysku, niezbędne jest lakierowanie. Warto również wiedzieć, że żywica epoksydowa nie jest rekomendowana do pomieszczeń, w których będzie ona narażona na silną ekspozycję na promienie słoneczne. Może ona ulec pod ich wpływem nieestetycznemu odbarwieniu się. Warto również pamiętać, że podłogi z żywicy epoksydowej są nieco mniej odporne na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej zaś strony mamy podłogi wykonane z żywicy poliuretanowej. Cechują się one najwyższą możliwą trwałością. Co więcej, nie trzeba ich lakierować, by uzyskać wysoki połysk. Warto dodać, że podłogi żywiczne poliuretanowe, nie są również podatne na promienie słoneczne.

Jakie są największe zalety podłóg żywicznych?

Do największych zalet podłóg żywicznych można zaliczyć chociażby to, że dają one bardzo szerokie możliwości zastosowania. Można je kłaść zarówno na płytki, jak i beton, a także na tradycyjne drewno. Co najważniejsze, bezpośrednio przed montażem, nie musimy również zrywać okładziny. Kolejną zaletą jest to, że podłogi żywiczne cechują się dobrym przewodnictwem ciepła. Ich położenie więc zapewnią one domownikom wysoki komfort cieplny. Warto również podkreślić, że podłogi żywiczne idealnie sprawdzą się w przypadku alergików. Dlaczego? Wykazują one właściwości elektrostatyczne, a co za tym idzie, nie przyciągają one ani kurzu, ani roztoczy. Wobec tego nie utworzą się na niech charakterystyczne „koty”. Podłogi żywiczne również o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości. W przeciwieństwie do podłóg drewnianych nie wymagają one specjalnych płynów i preparatów, które pomogą o nie zadbać. Warto zaznaczyć, że podłogi żywiczne sprawdzą się nie tylko do wnętrz domów. Z powodzeniem można z nich skorzystać również w kontekście tarasów, a nawet zastosować je w garażu.

 

Redakcja maxparkiet.com.pl