Jak zaprojektować stylową kuchnię?

0
84

Kuchnia to serce domu. To tu gotujemy, spożywamy posiłki i spędzamy wiele czasu na pracach domowych. Warto zadbać, by była miejscem nie tylko praktycznym i funkcjonalnym, ale również eleganckim i urządzonym z klasą. Retro kuchnie już dawno powtórnie powróciły do łask i coraz częściej spotykamy je w domach. Jak zadbać, by kuchnia retro była stylowa?

Wspomnienie dzieciństwa

Kuchnia retro to bardzo często wspomnienie dzieciństwa. Kuchnia u babci, w starym filmie czy w przytulna wiejska kuchnia to retro w najlepszym wydaniu. Trzeba pamiętać, że kuchnie retro są bardzo różnorodne.

Inaczej wygląda retro kuchni francuskiej, a inaczej angielskiej. Wiejski domek również będzie miał inne cechy charakterystyczne. Wszystkie kuchnie cechuje jednak kilka takich samych elementów.

Meble oraz sprzęty w kuchni retro są zawsze funkcjonalne i jednocześnie mają elegancki, gustowny wygląd. Meble są drewniane chociaż nie muszą być w kolorze naturalnego drewna, mogą być pomalowane. Fronty szafek często są gładkie, ale również mogą być przeszklone lub plecione. Jednak w kuchni retro najważniejszy jest detal, który tworzy charakter pomieszczenia.

Kuchenka, piekarnik, bateria do zlewozmywaka, lodówka, miedziane garnki czy ceramiczne misy i szklane słoje to elementy, które tworzą we wnętrzu charakter.

Jak wybrać detale, które stworzą niepowtarzalny klimat?

Kuchenka jest jednym z najważniejszych elementów wystroju kuchni. Warto zwrócić uwagę na kuchenki, które stylizowane są na retro. Zamiast elektronicznego wyświetlacza mamy okrągły zegar, gałki są miedziane, a kolor najczęściej beżowy lub czarny.

Kolejnym elementem jest strefa zlewozmywaka. Biały, ceramiczny zlewozmywak sprawdzi się idealnie. Bateria kuchenna retro może być czarna, chromowana lub miedziana. Bardzo ważne są pokrętła, które stylizowane są na stare, często ceramiczne. Baterie kuchenne w różnych stylach znajdziesz na stronie https://primado.pl/

Bateria do zlewozmywaka w kuchni mimo iż ma przypominać starą baterię jest często wyposażona w funkcję, które ułatwiają pracę. Wyciągany wąż, przełącznik między strumieniem a prysznicem czy poręczna regulacja wody to niezbędne udogodnienia.

W kuchni retro bardzo ważne są dodatki, które wyeksponowane są na odsłoniętych półkach. Garnki, miski czy ceramiczne wazy i wazony tworzą niepowtarzalny klimat, który nadaje wnętrzu ciepły, swojski klimat.

Wybierając ekspres do kawy, robota czy toster również warto zwrócić uwagę, by był w w stylistyce nawiązującej do retro. Tak wyposażona kuchnia będzie elegancka i gustowna i na pewno niebanalna, a praca w niej będzie prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here