Styl wnętrza a dobór podłogi

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. To również jedna z największych inwestycji podczas remontowania mieszkania do budowy domu. Dobrze jednak wcześniej zaplanować sobie to, w jaki sposób podłoga zostanie wykończona, bo jest to stały element niepodlegający tak szybko wymianie. W podłogę zawsze warto inwestować, bo stanowi ona kluczowy element. Wpływa nie tylko na możliwości użytkowania przestrzeni, ale też stanowi jeden z kluczowych aspektów wizualnych.

Styl wnętrza a dobór podłogi

Jeżeli chodzi o ciekawe sposoby na wykończenie podłogi to bez wątpienia współcześnie można znaleźć mnóstwo inspiracji w internecie oraz w prasie wnętrzarskiej. Gdy pojawia się dylemat, czy postawić zatem na podłogę drewnianą lub może kafle imitujące drewno, na podłogę wyłożoną płytkami czy wykładziną, najlepiej po prostu zobaczyć wizualizacje w postaci zdjęć oraz poczytać opinie innych użytkowników konkretnego rodzaju podłóg. Dzięki temu uniknie się błędów i podejmie się dobrą decyzję. Na pewno najbardziej klasyczna i pożądana jest podłoga wykonana z drewna. Pasuje ona to każdego wnętrza. Pięknie prezentuje się zarówno w domach urządzonych w stylu skandynawskim, w stylu eleganckim czy rustykalnym. Podłoga może być ułożona w postaci parkietu na przykład w modną współcześnie jodełkę chevron. Wzór nawiązuje do niezwykle eleganckich podłóg w kamienicach francuskich. Bez wątpienia parkiet tego typu najpiękniej prezentuje się na przykład w mieszkaniach w eleganckich starych budynkach, ale coraz częściej decydują się na niego również właściciele apartamentów w nowo powstałych willach. Można też wybrać podłogę z desek z drewna, która układane są tak jak klasyczny panele podłogowe. Taka podłoga będzie dobrym wyborem również do mieszkań utrzymanych w stylu industrialnym, chociaż w nich świetnie sprawdzi się też na przykład beton epoksydowany czy podłoga pokryta specjalną żywicą.

Podłoga drewniana czy inna

Czytając prasę wnętrzarską można odnieść wrażenie, że zawsze najlepszym wyborem jest po prostu klasyczna drewniana podłoga. Tymczasem to nie do końca prawda i podłogę warto wybierać nie tylko do samego charakteru i stylu wnętrza, ale również do jego przeznaczenia. Przykładowo w pomieszczeniach, w których chce się stworzyć bardziej przytulną atmosferę, można zastosować modne wykładziny dywanowe, które pokrywają całą powierzchnię podłogi. Jeżeli wnętrze chce się urządzić i wykończyć tańszym kosztem, można zdecydować się na panele drewnopodobne lub płytki drewnopodobne. Dają one również dobry efekt wizualny, a przy tym wszystkim są zdecydowanie tańsze od prawdziwego naturalnego drewna. We wnętrzach w stylu glamour można natomiast pokusić się o podłogę wyłożoną za pomocą płytek. Świetnie będą prezentowały się te wielkoformatowe, imitujące na przykład marmur. Taka jasna podłoga wygląda pięknie i doskonale koresponduje z innymi elementami wyposażenia nawiązującego do tej stylistyki. Jest zatem naprawdę sporo możliwości, które dają doskonały efekt wizualny w zależności od charakteru domu.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *