Szukasz profesjonalnych części zamiennych do maszyn rolniczych? Najlepsze znajdziesz w sieci!

Awarie maszyn i sprzętu są bardzo kłopotliwe, przyczyniają się też niekiedy do sporych wydatków. Zdarza się, że maszynę trzeba oddać do serwisu, choć często rolnik potrafi samodzielnie dokonać naprawy. Wówczas trzeba zakupić odpowiednie części, oryginalne, nowe lub używane albo kompatybilne zamienniki. Gdzie szukać profesjonalnych i pewnych części zamiennych?

Czy tanie, używane części to dobry wybór?

Nie warto przy zakupie części zamiennych do maszyn rolniczych kierować się głównie ich ceną. W gospodarstwach obecnie coraz częściej pojawia się drogi, markowy sprzęt, który nie jest łatwy w samodzielnej naprawie. Inwestując w nowe maszyny, należy nastawić się na to, że części do nich będą droższe. Używane nie zawsze są kompatybilne, a źle zamontowane mogą powodować poważne usterki.

Często rolnicy stosują zamienniki oryginalnych części. Sprawdzają się one lepiej niż elementy używane, lecz zazwyczaj zużywają się szybciej niż oryginał, ponieważ są słabszej jakości (głównie te chińskiej produkcji). Montując zamiennik, trzeba liczyć się z częstszymi awariami, wymianami oraz bardziej wymagającą konserwacją.

W jakie części najlepiej zainwestować i gdzie je nabyć?

Do starszych maszyn wystarczą części używane. Zamienniki to dobry wybór, jeśli nie chcemy jednorazowo inwestować zbyt dużo. Jednak tylko nowa część zamienna gwarantuje bezawaryjną pracę urządzenia przez długi czas.

Rolnicy teraz rzadziej poszukują części zamiennych w tradycyjnych sklepach, a coraz częściej w Internecie. W sieci nie ma problemu ze znalezieniem podzespołów w konkurencyjnych cenach i różnych wersjach do wyboru. Dodatkowym plusem zakupów przez Internet jest brak wydatków na dojazd do stacjonarnego sklepu. Przesyłkę można otrzymać bardzo szybko, nawet w ciągu 24 godzin. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać części najlepszej jakości.

części do maszyn

Sprawdzony sprzedawca części zamiennych – dealer JCB Interhandler

JCB to jeden z trzech głównych producentów maszyn i osprzętu dla budownictwa na świecie. Ma w swojej ofercie także rozwiązania dla rolnictwa. Marka JCB na całym świecie kojarzona jest z niezawodnością i innowacyjnością.

Serwis  Interhandler oferuje szeroką gamę oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych oraz opon do maszyn rolniczych. Posiada 16 oddziałów w Polsce, lecz najwygodniej jest zrobić potrzebne zakupy w sklepie internetowym Interhandler. Firma daje gwarancję na części, oferuje również system zdalnego monitoringu pracy maszyny, który daje pewność jej sprawności nawet po upływie okresu gwarancji oraz różnorodne pakiety ochrony serwisowej.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *