Czy opłaca się kupić na wynajem apartament w Warszawie?

Rynek luksusowych mieszkań w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu nieruchomości. Pod tym względem sytuacja jest najlepsza w dużych miastach ze szczególnym naciskiem na Warszawę.

Czym jest apartament?

Pojęcie apartamentu jest obecnie dość szerokie, niemniej obejmuje głównie wielopokojowe mieszkania w wysokim standardzie i prestiżowej lokalizacji, których cena znacznie przekracza średnie stawki za metr kwadratowy obowiązujące w danej miejscowości. W Warszawie mieszkania – a co za tym idzie, również i apartamenty – są najdroższe w Polsce. Dla firmy Ronson oraz innych deweloperów stolica wyróżnia się ogromnym potencjałem, ponieważ to właśnie tutaj popyt na luksusowe apartamenty jest z każdym rokiem coraz większy.

Apartament na wynajem – o czym pamiętać?

Możliwość sporego zarobku i szybki zwrot inwestycji to największe zalety, jakimi odznaczają się apartamenty. Warszawa daje w tym obszarze naprawdę duże pole do popisu, gdyż jest tu wiele grup odbiorców, do których można skierować ofertę najmu. To przede wszystkim bardzo zamożni biznesmeni, a także bogaci turyści – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Niemniej decydując się na zakup apartamentu na wynajem, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Przede wszystkim należy liczyć się z tym, że znalezienie najemcy będzie trudniejsze niż w przypadku wynajmu standardowego mieszkania. Konieczne jest zadbanie o to, aby lokal prezentował się niezwykle atrakcyjnie – w rachubę wchodzą wyłącznie najlepsze gatunkowo materiały wykończeniowe i ekskluzywne wyposażenie. Apartament powinien zapewniać lokatorom wszelakie udogodnienia. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest też okolica, w której znajduje się taka nieruchomość.

Apartament na wynajem – czy warto?

Na wynajmowaniu luksusowych apartamentów w Warszawie da się sporo zarobić, chociaż jest to wymagający rynek. Oczywiście na zwrot inwestycji, jaką jest kupno mieszkania, trzeb poczekać co najmniej kilka lat. Poza tym w każdej chwili można rozważyć sprzedaż lokalu.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *