Wreszcie doczekałeś się wejścia do świeżo wybudowanego domu. To wspaniałe uczucie, czyż nie? Zanim na dobre poczujesz jego klimat, musisz przejść jeszcze przez etapy wykończeniowe pomieszczeń, zwłaszcza niezbędnej w codziennym funkcjonowaniu łazienki. Poznaj wszystkie możliwości w zakresie doboru wanny. Który model wybrać?
Wanny wolnostojące z półką – szereg korzyści praktycznych i wizualnych
Jeśli jesteś tym szczęściarzem, który dysponuje naprawdę imponującym salonem kąpielowym, możesz zdecydować się na mocniejsze zaznaczenie poszczególnych jego stref. Przy użyciu niedużych ścianek działowych możesz wygospodarować przestrzeń, wokół których stanie miska ustępowa, umywalka czy wanna. Zwłaszcza tę ostatnią warto wyeksponować, ustawiając w taki sposób, aby rzucała się w oczy domownikom i gościom po przekroczeniu progi łazienki. Wanna wolnostojąca z półką to komfortowe rozwiązanie. Wytrzymały materiał, zazwyczaj akryl, dobrze wytrzymuje wieloletnią eksploatację. Daje przyjemne poczucie ciepła w dotyku, dlatego jest chętnie wybierana przez wiele osób. Na uwagę zasługuje również jej korzystna cena oraz dostępność wariantów w dużej liczbie kształtów do wyboru. Warto zajrzeć na stronę sklepu online https://polimat.com.pl/wanny/wanny-wolnostojace-z-polka, aby znaleźć model idealny dla siebie.
Z konglomeratu, ceramiki czy z akrylu? Na jaką wannę warto się zdecydować?
Wybór wanny z uwagi na rodzaj zastosowanego materiału niesie ze sobą nie tylko konsekwencje związane z budżetem, ale również bogactwo kształtów poszczególnych modeli. Z uwagi na ogromną popularność na rynku wanien akrylowych zdecydowanie najłatwiej właśnie spośród nich dobrać model odpowiadający preferencjom danego użytkownika. W sklepach spotkać można wanny akrylowe narożne, prostokątne i owalne, ale również okrągłe, na nóżkach i stojące bezpośrednio na podłodze, wolnostojące, przyścienne i te przeznaczone do zabudowy. Poszukując konkretnego kształtu, najszybciej można go znaleźć właśnie w tej kategorii. Wanny akrylowe mają również i tę zaletę, że łatwo wyposażyć je w systemy hydromasażu, poprawiające komfort kąpieli i coraz częściej poszukiwane przez klientów. Kupując wanny tego typu, warto zwrócić uwagę na grubość akrylu – im będzie go więcej, tym lepszą jakością, a zarazem prawdopodobnie wyższą ceną będą się charakteryzować. Nie wolno jednak zapominać także o innych materiałach stosowanych do produkcji wanien, takich jak konglomerat, ceramika, stal nierdzewna, żeliwo czy szkło. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża – także w zależności od producenta oraz pojemności danego egzemplarza.
Wielkość łazienki a pojemność i rozmiary wanny
W małych, wręcz mikroskopijnych łazienkach, spotykanych często w kawalerkach warto zdecydować się na egzemplarze o kompaktowych rozmiarach (120×70 cm). Ci użytkownicy, którzy dysponują przeciętnej wielkości łazienką, mogą zdecydować się na wannę o wymiarach 140×70 cm. Właściciele bardziej przestronnych pomieszczeń, tych powyżej 6-7 metrów kwadratowych, mogą rozważyć zakup wanny wolnostojącej. Praktyczny może okazać się wariant przyścienny.