Czym najlepiej ogrzać dom? Najlepsze i najwydajniejsze metody

1
232

Ogrzewanie domu w zimie potrafi mocno nadszarpnąć budżet. Potrafi być to bardzo kosztowne, nawet przy próbie oszczędzania. Dlatego warto przemyśleć, czy nasza metoda ogrzewania domu jest wydajna i skuteczna. Być może powinniśmy zmienić jej formę i przerzucić się na coś innego? Dziś zajmiemy się pelletem. Czy to dobre źródło ciepła dla Twojego domu? Czy warto go stosować? Czy jest wydajny? Odpowiedzi na wszystkie te nurtujące pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Z czego zrobiony jest pellet?

Pellet wytwarza się z biomasy. Odzyskuje się go z odpadów drzewnych, rolniczych oraz ze specjalnie uprawianych do tego roślin. Pellet drzewny to sprasowane trociny, które są pochodną prac tartacznych. Pellet jest jak najbardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Co ciekawe, drewno używane przy produkcji pelletu, może być zarówno liściaste, jak i iglaste. Czasem korzysta się także z egzotycznych mieszanek drzew, na przykład drewna palmowego lub nawet skorup kokosów! Pellet można go spalać w indywidualnych lub zbiorowych instalacjach grzewczych, a także w kominkach, które są do tego przystosowane. 

Czy pellet jest wydajny?

Pellet, oprócz tego, że jest ekologiczny, jest także wydajny. Jednak wszystko zależy od surowca, z którego jest wytworzony. Dlatego bardzo ważne jest, aby kupować produkt od sprawdzonego sprzedawcy. Pellet Nowogard to pewne źródło ciepła, które daje nam maksymalną wydajność. Co więcej, oprócz swojej wysokiej kaloryczności, materiał ten wydala minimalną ilość dwutlenku węgla. Nie zostawia także dużo popiołu. Na jedną tonę spalanego pelletu pozostaje jedynie około 2 do 4 kg popiołu!

Czy pellet jest opłacalny?

Najważniejsza kwestia, która pewnie jest interesująca dla większości z Was, to opłacalność pelletu. Jako, że jest to źródło odnawialne i koszty jego pozyskania nie są wysokie, to jego cena jest zadowalająca. Najczęściej osoby decydują się na pellet 6mm, gdyż jest najbardziej uniwersalny. Warto zwrócić jednak uwagę na źródło, z którego pozyskujemy pellet. Najlepiej kupować go u sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują wysokiej jakości materiały.

Jaki powinien być dobry pellet?

U sprawdzonych sprzedawców kupimy pellet, który będzie charakteryzować się niską zawartością wody, najlepiej poniżej 10%. Kawałki opału będą równej wielkości i będą miały gładką powierzchnię. Bardzo ważna kwestia to także spalanie pelletu i powstawanie małej ilości popiołu. Od 2 do 4 kg popiołu z około 1 tony materiału to optymalny wynik. 

Jak widać pellet to materiał, który jest świetnym opałem. Ogrzewanie domu z jego użyciem pozwala nie tylko na oszczędność, ale także chroni środowisko i ma wiele innych zalet. Warto więc przemyśleć, czy nie zmienić swojego sposobu ogrzewania domu na pellet. Z pewnością zauważysz różnicę w rachunkach oraz w sposobie jego eksploatacji. Zainteresuj się więc dostawą pelletu w Twoim mieście. Wypróbuj i przekonaj się sam, jak można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here