Jak zredukować ilość spalin na placu budowy? Nowa seria maszyn E-Tech od JCB

Wspólne postulaty i dążenia do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego, nie omijają także branży budowlanej. Firmy coraz chętniej korzystają z rozwiązań, które pozwalają im nie tylko zmniejszyć ilość emitowanych spalin, ale też zredukować koszty eksploatacyjne oraz pracować w miejscach objętych szczególnymi restrykcjami. Wychodząc naprzeciw im potrzebom, JCB zaprezentowało nową serię maszyn elektrycznych E-Tech.

Maszyny elektryczne E-Tech od JCB

Choć pojazdy elektryczne są coraz częściej spotykane na polskich ulicach, to na placach budowy są nowością. A jeżeli chodzi o stosowanie pionierskich rozwiązań, to w branży budowlanej marka JCB nie ma sobie równych. Również tym razem zaskakuje i inspiruje, proponując profesjonalistom niezawodne maszyny elektryczne z serii E-Tech. Składają się na nią wszystkie pojazdy, które standardowo są potrzebne do realizowania zadań w terenie: ładowarki teleskopowe, wozidła kolebkowe, minikoparki, wózki widłowe, wozidła oraz podnośniki nożycowe.

Firmy, którym zależy na dobru środowiska naturalnego, ale też własnym wizerunku, interesują się możliwościami, jakie dają pojazdy w 100% elektromobilne. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim fakt, że nie emitują żadnych spalin, a przy tym pracują wydajnie i niemal bezgłośnie. Poprawia się zatem komfort pracy, jednak jej wydajność pozostaje na niezmienionym poziomie.

maszyny elektryczne

Dlaczego warto wybrać pojazd elektryczny?

Maszyny elektryczne na budowie to wciąż nowość, w którą warto zainwestować. Szczególnie, jeżeli decydujesz się na współpracę z najbardziej doświadczonym na rynku dostawcą tego typu maszyn. JCB za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów oferuje swoim klientom serię elektrycznych maszyn budowlanych E-Tech, na którą składają się wyłącznie bezemisyjne koparki czy wozidła. Ich ładowanie jest szybkie (około godziny), a praca wydajna (nawet przez 8 godzin). Ponadto:

  • dzięki bezobsługowym akumulatorom, minimalną liczbą potrzebnych przeglądów czy napraw, koszty operacyjne maleją,
  • zmniejsza się także koszt energii potrzebnej do zasilania maszyny,
  • hałas jest niski, co pozwala pracować w zamkniętych pomieszczeniach, a nawet nocą,
  • dzięki braku spalin i hałasu, możliwa jest praca w strefach o ograniczonej emisji.

Wyposażone w solidne akumulatory litowo-jonowe elektryczne maszyny budowlane po jednym naładowaniu pracują nawet cały dzień. Możliwe jest szybkie ładowanie 110V,230V i 515V. To oznacza dużą swobodę pracy operatora w każdych warunkach.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *