Zastawa stołowa – o czym powinieneś pamiętać, kupując nowy komplet

Aranżacje jadalni już dawno za Tobą, a sztuka, jaką jest ułożenie sztućców i nakrywanie do stołu nie jest Ci obca. Na swoim koncie masz niezliczoną liczbę przygotowanych kolacji i przyjęć, a wszyscy goście widzieli Twoją najlepszą zastawę setki razy. Czas więc na nowy komplet! Przygotowaliśmy kilka najważniejszych zasad, którymi należy się kierować, wybierając idealną zastawę stołową. Wzięliśmy pod uwagę różne aranżacje – mała kuchnia również ucieszy się z naszych rad, ponieważ wszystkie są na tyle funkcjonalne, że sprawdzą się także w niewielkim pomieszczeniu. Zapraszamy do lektury! 

Wybierz naczynia w odpowiednim rozmiarze 

Kupując nowy komplet naczyń, pamiętaj, by dopasować go zarówno do swoich szafek, półek, jak i zmywarki. Wiemy, jak kuszące potrafią być te duże, piękne, ceramiczne talerze. Bardzo popularne stało się zresztą podawanie niewielkich porcji jedzenia na ogromnych talerzach – wygląda to bardzo restauracyjnie. Jednak na pierwszym miejscu musisz stawiać funkcjonalność. Przed zakupem upewnij się, że będziesz w stanie zamknąć drzwi szafki z konkretnymi talerzami w środku! 

Szukaj zestawów, które możesz dostosować je do swoich potrzeb

Nie musisz kupować 5-częściowej zastawy, jeśli interesują Cię tylko talerze obiadowe i miski do zup. Rynek jest przepełniony zestawami naczyń, z których każde kupujemy osobno – w dowolnej ilości. To pozwoli Ci na wybranie dokładnie tego, na czym Ci zależy. Co więcej, jest to opcja również bardzo praktyczna! Pozwala na ponowny zakup konkretnego naczynia, jeśli zostanie uszkodzone. W dodatku, kolekcję takich naczyń można wraz z upływem czasu uzupełniać. Jeśli będzie przybywać osób na naszych przyjęciach, zawsze możemy zaopatrywać się w kolejne nakrycia na bieżąco. 

Biel jest klasyczna, a porcelana nigdy Cię nie zawiedzie

Białe naczynia to zawsze dobry pomysł. Są piękne, klasyczne i uniwersalne. Stanowią świetny zestaw bazowy, który zawsze można uzupełnić kolorowymi miseczkami czy kubkami. Jedzenie wygląda elegancko i apetycznie na białym tle, wyraźnie widzimy wszystko, co będziemy za chwilę spożywać. Choć nie wszystkie odcienie bieli są takie same, znacznie łatwiej jest dokupić do białej zastawy elementy, które nie są częścią kompletu. Porcelana jest z kolei najtwardszym i najbardziej klasycznym materiałem – kamionka i wyroby ceramiczne są bardziej podatne na odpryskiwanie. 

Kup wystarczająco dużo naczyń, aby zorganizować dużą kolację

W Twoim domu może przebywać na co dzień jedna lub dwie osoby, ale kupując nową zastawę stołową, rozsądnie jest wziąć pod uwagę również większe przyjęcia i spotkania. Oczywiście, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w kuchni i możesz sobie pozwolić na jej przechowywanie. Zastawa stołowa, odpowiednia na większą liczbę gości, powinna posiadać po 12 sztuk z każdego naczynia. 

Kup jedną zastawę do codziennych i formalnych posiłków

Nie musisz kupować dwóch kompletów naczyń. Zainwestuj w jeden piękny zestaw – to pozwoli Ci przez cały czas cieszyć się najlepszym rodzajem zastawy stołowej, oszczędzając miejsce na przechowywanie. Jeśli boisz się o żywotność takich naczyń, zwłaszcza gdy posiadasz dziecko, zawsze możesz kupić dla niego osobny zestaw – najlepiej kolorowych, plastikowych, lekkich talerzyków, których nie stłucze i nie upuści. 

Warto wydać pieniądze na świetną jakość

Jeśli planujesz polubić się ze swoją zastawą stołową na dobre kilka lat, nie oszczędzaj na jakości. Postaw na naczynia uniwersalne, ponadczasowe, solidne i ciesz się nimi przez długi czas! Warto posiadać talerze, które wywołują uśmiech na twarzy za każdym razem, gdy wyciągamy je z szafki. 

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *