Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu?

Zarządzanie energią to świetny sposób na maksymalizację wydajności generatora. Korzystanie z funkcji zarządzania energią może pomóc w codziennym życiu. Jeśli chodzi o domowe potrzeby wykorzystania generatora prądu to na pewno warto użyć mniejszego, tańszego generatora, aby spełnić swoje potrzeby. Można wydajniej korzystać z generatora i skuteczniej zarządzać energią po prostu nie zasilając wszystkiego jednocześnie, a efektywnie planując całą instalację awaryjną.

Do czego służy agregat prądotwórczy?

Przerwy w dostawie prądu są wydarzeniami regionalnymi i mogą dotyczyć tylko kilku domów lub całych dzielnic obejmujących wiele bloków. Występują podczas burz, wypadków drogowych i innych sytuacji, które zawsze są problematyczne. Jeśli obszar wyłączenia jest mały, przywrócenie zasilania może zająć tylko około godziny. Bardzo często potrzeba więcej czasu. W międzyczasie zastanawiasz się nad lodówką i zamrażarką, pompą ściekową i ładowaniem telefonu, jak będziesz mógł przetrwać bez prądu. Są to codzienne potrzeby, o których prawie nie myślimy, dopóki coś nie pójdzie nie tak. W upalny dzień żywność w lodówce może zacząć się psuć w ciągu zaledwie czterech godzin, a zamrażarka w większości przypadków nie zajmie nawet pół dnia. Gdy zabraknie prądu, przenośny generator, który przechowujesz w garażu, może przeprowadzić Cię przez awarię z awaryjnym zasilaniem awaryjnym.

Co warto rozważyć przed zakupem agregatu prądotwórczego?

Co jest najważniejsze w zasilaniu? Należy także określić czy agregat prądotwórczy musi działać w sposób ciągły? Powiedzmy, że używasz generatora do zasilania domu. Chcesz uruchomić jakieś oświetlenie, lodówkę, piec, telewizor i kuchenkę mikrofalową. Przykładowo lodówka ma moc początkową 1600, a bieżącą 200. Piec z kolei 1600 i 600, a telewizor 300 i 300. Uruchamiaj urządzenia o wysokich wymaganiach dotyczących mocy rozruchowej w różnych momentach.

Jeśli przykładowo uruchamiasz lodówkę i piec o różnych porach, nie potrzebujesz 3200 watów mocy – tylko 1600. Jeśli urządzenie jest używane tylko sporadycznie przez krótkie okresy, uruchom je samodzielnie. Wyłącz lodówkę i piec na kilka minut, gdy używasz kuchenki mikrofalowej – taka mała kompromis pozwala zaoszczędzić 1500 watów. Na pewno też powinieneś się zastanowić jak bardzo chcesz wyłączyć mniej ważne urządzenia. Jeśli nie masz nic przeciwko wyłączeniu światła i telewizora, możesz użyć mniejszego modelu. Ale jeśli nie chcesz kłopotów, wybierz większy generator.

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *