Renowacja podłogi – czy warto ją cyklinować?

Podłoga to mocno eksploatowany element każdego domu czy mieszkania. Powinniśmy więc wybierać jak najodporniejsze i najwytrzymalsze materiały. Zależy nam też jednak na jej wyglądzie i walorach estetycznych. Czasem mamy naprawdę piękny parkiet, jednak zaniedbany. Dotyczy to głownie starych domów i mieszkań. Większość osób zdecydowałoby się na usunięcie podłogi i położenie nowej. Nie trać ukrytego piękna starych parkietów! Ich piękno da się odzyskać. Jak to zrobić? Postawić na regenerację.

Jak wygląda regeneracja podłogi? 

Renowacja podłogi może przebiegać na różne sposoby. Do najpopularniejszych metod dbania o jej dobry wygląd należy: olejowanie, bejcowanie, lakierowanie oraz cyklinowanie. Każda opcja ma inne efekty. Bejcowanie nadaje ciemnej, eleganckiej barwy drewnu. Lakierowanie pokrywa podłogę odporną, błyszczącą warstwą. Olejowanie pozostawia drewno w jego naturalnym, matowym odcieniu. Jednak dziś skupimy się na cyklinowaniu. To jedna z najlepszych metod, która odżywia już zniszczone drewno. Jak działa, jak wygląda i czy jest opłacalna? 

Cyklinowanie podłóg – jak wygląda?

Cyklinowanie to najlepszy sposób na renowację nawet najbardziej zniszczonych podłóg. Zabieg ten pozwala na odzyskanie dawnego blasku i wyglądu jak nowego drewna. Cyklinowanie zaczyna się od zdarcia wierzchniej, zniszczonej warstwy. Podłoga jest następnie szlifowana, polerowana i wygładzana. Na stronie http://skorekparkiety.pl/ można znaleźć ofertę profesjonalistów, którzy szybko i dokładnie naprawią każdą podłogę. Korzystają oni z profesjonalnego sprzętu, który pracuje bezpyłowo. Specjaliści wiedzą, że cyklinowanie musi przebiegać wieloetapowo. W każdym z tych etapów używają odpowiednich narzędzi oraz idealnie dobierają kolory do wypełniania szpar, jak i lakierują podłogę na wybrane przez nas wykończenie.

Co nam daje cyklinowanie?

Cyklinowanie powinno się wykonywać regularnie. Daje to najlepszy efekt i utrzymuje podłogę w świetny stanie. Nie dopuszczamy tym sposobem do poważniejszych uszkodzeń, a więc drewno dłużej nam posłuży. Cyklinowanie to zdecydowanie tańsza i szybsza opcja, niż wymiana całej podłogi. Dlatego dbaj o swoje parkiety, aby zawsze były piękne i wyglądały jak nowe! 

Czy warto korzystać z usług profesjonalistów w tym zakresie? 

Jeśli chcemy, aby podłoga rzeczywiście wyglądała jak nowa i była odporna, powinniśmy wybrać doświadczoną i sprawdzoną firmę. Specjaliści od cyklinowania będą umieli odpowiednio dobrać sprzęt do pracy. To bardzo ważne, gdyż każde drewno jest inne, a także skala zniszczenia jest różna. Profesjonalista dokładnie oczyści i wypoleruje podłogę. To bardzo ważne elementy pracy. Odpowiednie dobranie materiałów, a następnie dokładne wykonanie poszczególnych kroków to gwarancja pięknej i zadbanej podłogi!

Jeśli chcesz odświeżyć swój parkiet i naprawić drobne uszkodzenia, to cyklinowanie jest zdecydowanie dla Ciebie. Ciesz się podłogą, która będzie wyglądać jak nowa! Bez kosztownej wymiany, która mogłabym pochłonąć naprawdę dużo pieniędzy. Nie rezygnuj z pięknego parkietu, tylko postaw na renowację!  

Redakcja maxparkiet.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *