Jesienne i zimowe wieczory zachęcają do spędzania czasu w domu w gronie rodziny i przyjaciół. W prosty sposób możemy sprawić, by ten czas był jeszcze przyjemniejszy, a nasz dom wyglądał wyjątkowo i klimatycznie. Kominek w salonie sprawi, że poczujemy się odprężeni i spokojniejsi. Warto podarować sobie odrobinę luksusu w pędzącej rzeczywistości. Czym jest i jakie posiada zalety kominek wolnostojący?
Wiele osób chciałoby sprawić, by ich dom był wyjątkowy i miał niepowtarzalny klimat. Kominek w salonie z pewnością nam to zapewni. Rozpalone palenisko to idealne tło do romantycznej kolacji, relaksu z książką i kubkiem gorącej herbaty czy gry w planszówki z przyjaciółmi. Co warto wiedzieć o kominkach wolnostojących przed zakupem i na co warto zwrócić uwagę?
Kominki mogą mieć różną formę – tradycyjnego wkładu kominkowego do zabudowy, nowoczesnego kominka narożnego czy stylizowanego na retro pieca kaflowego bądź żeliwnej kozy. Różnią się też pod kątem wykorzystanych materiałów. Mogą być wykonane z wysokogatunkowej stali bądź tradycyjnego żeliwa. Różnorodność i możliwość indywidualnego dopasowania do wnętrza sprawi, że pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru. Kominki idealnie pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych wnętrz.
Na rynku coraz popularniejsze stają się też kominki wolnostojące. W przeciwieństwie do tradycyjnych wkładów kominkowych nie wymagają one dużego nakładu pracy ani finansów przy montażu.
Kominek wolnostojący – wygodny montaż, klimat i ciepło
Kominek wolnostojący idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń, gdzie problematyczny jest montaż tradycyjnego, zabudowanego wkładu kominkowego bądź kominka narożnego. Zainstalowanie kominka wolnostojącego nie wymaga ustawiania go blisko ściany z szybem kominowym, można go podłączyć za pomocą rury spalinowej poprowadzonej do sufitu.
Dużą jego zaletą jest to, że zajmuje relatywnie mało miejsca, a jego instalacja nie wymaga kosztownej zabudowy. Wystarczy proste podłączenie do komina oraz zainstalowanie rury doprowadzającej powietrze do spalania. Można ją spokojnie poprowadzić pod podłogą. Łatwość instalacji sprawia, że można postawić go niemal w dowolnym punkcie pomieszczenia.
Współcześnie produkowane kominki to produkty najwyższej jakości spełniające wysokie kryteria bezpieczeństwa. Prawidłowe użytkowanie sprawia też, że są to urządzenia ekologiczne. Wykonane z najwyższej jakości materiałów wspierają akumulację ciepła, dzięki czemu nie tylko cieszymy oko, ale też korzystamy z przyjemnego ciepła.
Idealny sposób na dogrzanie domu – kominek wolnostojący
Kominek ma w sobie sporo zalet. Przede wszystkim jest pięknym uzupełnieniem wystroju salonu, ale daje też coś nieuchwytnego. Poczucie spokoju, bezpieczeństwa i przytulności, tak potrzebne w zestawieniu ze stresem dnia codziennego. To sprawia, że coraz więcej osób zamienia swoje marzenia w rzeczywistość decydując się na zakup własnego paleniska. Kominki wolnostojące świetnie nadają się również jako ogrzewanie w okresie przejściowym. W momencie, gdy na zewnątrz temperatura jest już dość niska i kompletny brak ogrzewania rodzi dyskomfort, kominek wywiązuje się tu idealnie z zadania. W takich wypadkach włączanie głównego źródła ogrzewania jest bowiem nieopłacalne. Kominek może nam pomóc dogrzać pomieszczenie niskim kosztem.
Jeżeli planujemy dogrzewanie domu kominkiem wolnostojącym warto zwrócić uwagę na moc pieca, tak aby jego wydajność była wystarczająca. Po porady i profesjonalną pomoc można udać się do firm specjalizujących się w produkcji i montażu najwyższej jakości kominków. Inspiracji na własny salon można poszukać tutaj: https://www.defrohome.pl/k,2,kominki-wolnostojace.html .