Kuchnia otwarta na salon – wady i zalety użytkowania

Kuchnia otwarta na salon – wady i zalety użytkowania

Kuchnia otwarta na salon to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań architektonicznych. Idealnie wpisuje się ono w styl nowoczesny, pozwalając wygospodarować więcej przestrzeni oraz wpuszczając więcej światła do pomieszczeń. Warto jednak zwrócić też uwagę na wady posiadania w domu niezamykanej kuchni. Kiedy możemy się na nią zdecydować?

Kuchnia otwarta na salon- rozwiązanie nie tylko dla kawalerek

Aneks kuchenny otwarty na salon często spotkany był w kawalerkach, jednak obecnie nawet w przestronnych domach coraz częściej spotyka się otwartą kuchnię. Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów zaaranżowania wnętrz- niektórzy decydują się na modne wyspy, inni odgradzają pomieszczenia poprzez położenie w kuchni i w salonie innej podłogi. Ważne, aby zachować spójność, tak aby całość prezentowała się estetycznie.

Jakie zalety ma kuchnia otwarta na salon?

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści. Pierwszą z nich jest optyczne powiększenie wnętrz, co jest bardzo istotne w przypadku małego metrażu. Połączenie dwóch pomieszczeń w jedną całość pozwala doświetlić strefę roboczą, a więc miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. Praca w otwartej kuchni umożliwia pozostawanie w kontakcie z bliskimi, którzy przebywają w salonie. Cenią sobie to zwłaszcza rodzice małych dzieci, którzy chcą je mieć pod kontrolą, przygotowując posiłki. Przebywanie dzieci w kuchni mogłoby okazać się niebezpieczne, jednak pozostawienie ich w salonie bez opieki także nie jest dobrym pomysłem.

Wady kuchni otwartej na salon

Kuchnia otwarta na salon cieszy się dużą popularnością, jednak warto pamiętać, że nie jest ona pozbawiona wad. Głównym minusem jest przenikanie zapachów z kuchni do salonu, czemu zapobiec może jedynie efektywna wentylacja. Ponadto meble do kuchni Bielsko-Biała i meble w salonie muszą ze sobą współgrać, co oznacza, że powinny być wykonane w tym samym stylu. Ciekawym rozwiązaniem mogą być meble modułowe, które dopasujemy do naszych potrzeb.

Czy warto zdecydować się na kuchnię otwartą na salon?

Projektując wnętrza, warto rozważyć pomysł otwartej na salon kuchni. Większa ilość światła dziennego i przestrzeni to główne atuty, lecz jednocześnie trzeba pamiętać o właściwej wentylacji i doborze odpowiednich mebli. Warto zapoznać się z ofertą swiatmebli.pl, aranżując wnętrza. Niestety, nie zawsze połączenie salonu i kuchni będzie możliwe. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań w blokach oraz domów, w których jednymi z elementów do wyburzenia byłyby ściany nośne. Konieczna byłby remont generalny, wraz ze zmianą układu pomieszczeń, aby otworzyć kuchnię na salon.

Materiał zewnętrzny

Redakcja maxparkiet.com.pl